Sukcesy naszych badaczy

Do końca semestru letniego uczymy zdalnie

27 stycznia Rektor Politechniki Warszawskiej wydał zarządzenie (6/2021), które zawiera decyzję o nauce zdalnej na naszej uczelni do dnia 14 czerwca. My też chcieliby już się z Wami zobaczyć, ale niestety trzeba jeszcze trochę cierpliwości.

Specjalny numer czasopisma "Materials" na temat czujników fotonicznych

Dr hab. Piotr Lesiak, prof. ucz., Guest Editor wydania specjalnego (Special Issue) w czasopiśmie Materials (140 pkt, IF 3.057) zaprasza do nadsyłania manuskryptów. Tematyka numeru ”Recent Advances in Photonic Sensors”. Termin nadsyłana artykułów 30 września 2021.

Prof. Zbroszczyk wśród laureatów konkursu SONATA BIS

Prof. Hanna Zbroszczyk zrealizuje projekt "Eksploracja Diagramu Fazowego QCD Silnie Oddziałującej Materii w Eksperymentach HADES i CBM w GSI/FAIR" finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach programu SONATA BIS.

Artykuł ekspercki "point of view" prof. P. Magierskiego w czasopiśmie APS

W internetowym wydaniu Physics pojawił się artykuł "Point of view", którego autorem jest prof. Piotr Magierski z naszego Wydziału. Artykuł zatytułowany jest "Najmniejszy obwód nadciekły w naturze".

PW w rankingu QS by Subject

W najnowszej edycji rankingu QS by Subject ponownie zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce w kategorii Engineering & Technology. W kategorii Natural Sciences utrzymaliśmy trzecią pozycję w kraju.

Publikacja pracownika naszego Wydziału w Nature Physics!!!

Artykuł „Odpowiedź topologiczna wywołana wzmocnieniem poprzez dostosowane oddziaływania dalekiego zasięgu” dr inż. Paweł Jung z Wydziału Fizyki PW miał okazję przygotować dzięki współpracy z zespołem prof. Demetriosa Christodoulidesa z University of Central Florida (USA) i prof. Mercedeh Khajavikhan z University of Southern California (USA) w ramach grantu naukowego Ministerstwa Edukacji i Nauki „Mobilność Plus”. W pracy po raz pierwszy zaimplementowano w fotonice model Haldane’a z 1988 r.

Na Wydziale Fizyki PW powstaje prototyp innowacyjnego magazynu energii

Inteligentne, oszczędne i ekologiczne gospodarowanie energią to dzisiaj jedno z największych wyzwań, przed którymi stoi nasza cywilizacja. Wytwarzanie i magazynowanie energii jest również jednym z wiodących obszarów badań prowadzonych na Politechnice Warszawskiej.

Pomoc psychologiczna na PW

W razie potrzeby, każdy członek naszej społeczności akademickiej, zarówno student i doktorant jak i pracownik ma możliwość skorzystania z nieodpłatnej porady/konsultacji psychologa pani dr Beaty Trześniewskiej (nr tel. 781 150 453 lub przez MS Teams wpisując imię i nazwisko Pani doktor). Jeśli czujesz niepokój nie wahaj się skorzystać. Przetrwajmy razem silni ten czas pandemii.